Mezoterapia

 

Naša pokožka je každý deň vystavená mnohým stresovým faktorom ako UV žiareniu, smogu, chemickým látkam, znečisteniu, fajčeniu – toto všetko nepriaznivo ovplyvňuje kvalitu pleti. Správnym ošetrením a použitím aktívnych prípravkov dokážeme pleť revitalizovať, omladiť a posilniť. 

Čo je mezoterapia?

Mezoterapia je vpravovanie kyseliny hyalurónovej do podkožia. Opakovaným narúšaním pleti sa vytvárajú nové kolagénové elastínové vlákna, stimuluje sa ich tvorba a zvyšuje ich pevnosť. To, čo sa stane so suchou špongiou, ktorú namočíme do vody, sa stane s našou pokožkou po mezoterapii. Vystrie sa, napije sa, je krásne hydratovaná.

MEZOTERAPIA-DermaPen, ktorú využívam v mojom salóne predstavuje nechirurgické omladenie pokožky s využitím mikroihličiek, vpichovaných vysokou rýchlosťou do pokožky. Ihličky vytvárajú mikrokanáliky, cez ktoré vopred nanesené kozmetické prípravky (koncentráty v ampulkách, kyselina hyalurónová) prenikajú do pokožky. Týmto spôsobom sa ich vstrebá až o 80 % väčšie množstvo ako pri bežnej povrchovej aplikácii.

Účinnosť kozmetických ošetrení sa tak razantne zvyšuje.
Mikroskopické vpichy zároveň stimulujú rastové a regeneračné mechanizmy kože.
Vznikajú nové kolagénové a elastinové vlákna, tvoria sa nové kožné bunky, čo vedie k celkovej obnove, vypnutiu a omladeniu pokožky.

Mezoterapia pomocou prístroja LED PHOTON ELECTRIC DERMAPEN prináša vynikajúce výsledky predovšetkým v týchto ošetreniach:

-Silné omladenie pleti
-Redukcia všetkých typov vrások od drobných až po hlboké
-Zlepšenie pružnosti a pevnosti pokožky
-Zmiernenie jazvičiek po akné
-Depigmentácia a zjednotenie odtieňu pleti
-Zmiernenie strií

CHROMOTERAPIA alebo TERAPIA FARBAMI -využíva farby a svetlo k vyváženiu energie v ľudskom tele.
Pri jeho priamom pôsobení na pokožku dochádza k radu podnetov, ktoré privádzajú do kožných buniek nové impulzy a pôsobia na molekuly kože aj tela. V pokožke potom naštartujú ozdravné procesy, ktoré výrazne podporujú priaznivé účinky kozmetického ošetrenia mezoterapiou. Farebné energie prinášajú našej pleti rad blahodarných efektov v závislosti od zvolenej farby a požadovaného účinku ošetrenia. Nášmu organizmu potom poskytujú povzbudenie, harmonizáciu a regeneráciu.

Pre koho je táto metóda vhodná?
Pre ženy so suchou, zvädnutou a ochabnutou pleťou. Ide o intenzívnu hydratáciu, resp. vypnutie pleti, ktorá má podobný účinok ako lifting.

Existujú  obmedzenia / kontraindikácie pre použitie meso-vytal terapie?
Alergia na niektorú zo zložiek prípravku, závažné kožné alergie, veľká precitlivelosť pokožky, kožné abnormality v oblasti, ktoré majú byť ošetrené /napr. Neurodermatitída, ekzémy, akné, lupienka, rosacea..../

Aký je postup?
1. Pokožku odlíčime a dezinfikujeme.

2. Pomocou DermaPenu aplikujeme účinnú látku.

3. Aplikujeme ukľudňujúcu masku.

4. Nanesieme hydratačný krém.

Čo robiť po zákroku?

Po zákroku nepoužívať make-up, vyhýbať sa slnku, kúpalisku, saune. Dôležitý je prísun tekutín a niekoľkokrát denne natrieť pleť silným hydratačným alebo výživným krémom. Vďaka tomu sa na koži, ktorá sa povrchovo narušila, vytvorí ochranný plášť a voda sa z nej nemôže vyparovať. Používať ochranný faktor SPF50.

Ako často treba zákrok opakovať?
Odporúča sa niekoľko pravidelných ošetrení, 4-6, každý druhý týždeň. Potom stačí „udržiavačka,“ jedno ošetrenie za pol až trištvrte roka.

 

Novinky!!!!

 

MESOBOOST 

Re-evolúcia bezihličkovej mezoterapie * Viditeľné výsledky z prvého sedenia, pleť je omladená, pevnejšia s menej viditeľnými vráskami - viac v sekcii Prístrojové ošetrenia

BIOREPEELCL3

DVOJFÁZOVÝ REVOLUČNÝ PEELING - BIOREVITALIZÁCIA, RELAXÁCIA HYDRATÁCIA A PEELING V JEDNOM - OMLADENIE BEZ INJEKCII - viac v sekcii Kozmetické ošetrenia