Správne čistenie pleti

Čistenie pleti je činnosť, ktorú mnoho z nás zanedbáva alebo nerobí poriadne. Správne čistenie pleti je pritom základom pre jej krásny vzhľad. Ak nie je pleť svieža a čistá, ani ten najdrahší make-up ju nevylepší a ani najkvalitnejšie krémy neomladia.

Na povrchu pokožky sa po celom dni hromadí kožný maz, pot a nečistoty z prostredia. Make-up môže prispievať k upchávaniu pórov a následným nedokonalostiam pokožky. Noc je pre kožu časom mimoriadnej aktivity a rôzne produkty jej metabolizmu sa počas spánku dostanú na jej povrch a nahromadia sa tam. Aby sme túto vrstvu odstránili, musíme pleť očistiť. Samotná voda pritom ale nestačí, pretože má slabé povrchovo-aktívne vlastnosti a teda nie je schopná odstrániť z pokožky mastnotu a nečistoty. Na to je určený čistiaci kozmetický produkt, ktorý obsahuje tenzidy – látky oslabujúce výraznú hranicu medzi vodou a mazom / nečistotami. Sú to látky peniace a čistiace, ktoré vďaka svojim vlastnostiam odtrhnú nečistoty z povrchu a odplavia ich s vodou preč.
Čistiace kozmetické produkty by ale mali byť šetrné k pokožke a nemali by ju nadmerne odmasťovať (to sa týka aj mastnej pleti). Dôležité je uvedomiť si, že čistá voda pleť nielenže nevyčistí, ale ju ešte aj vysuší. Týmto by sme dosiahli stav, kedy by sme extrémne odmastenú pleť donútili znova a urýchlene vyprodukovať väčšie množstvo mazu na jej povrchu. Z tohto dôvodu nie je pre mastnú (a v podstate akúkoľvek) pleť vhodné používanie produktov s vyšším percentom alkoholu.

Ak nosíte make-up, je dobré začať čistenie odličovaním. Odličovače majú lepšiu schopnosť odstrániť napríklad vodoeodolnú riasenku či dlhotrvácny rúž. Môžu mať rôzne formy, či už klasické a dvojfázové odličovače a micelárne vody, tak aj odličovacie balzamy a oleje. Dr.Belter má vo svojom sortimente klasický odličovač a dvojfázový odličovač aj na nezmývateľný make-up. Odličovaním ale odstránime len hrubé nečistoty a v čistení treba pokračovať ďalej.

Nasledujúcim krokom je aplikácia čistiaceho gélu alebo oleja. Týmto zabezpečíme očistenie aj zvyšných nečistôt z pleti. Aj keď tento produkt zmývame, malé zvyšky z neho na pleti ostávajú a preto pokojne siahnite aj po rôzne obohatených prípravkoch. V línii N nájdete čistiaci gél s ovocnou vôňou, ktorý pleť vďaka obsahu pantenolu a alantoínu upokojí a povzbudí. TOP línia značky Dr.Belter – línia Bel-Energen, ponúka unikátnu jemnú čistiacu penu s obsahom fytopeptidov a extraktu z hrozna. Pre fanúšikov kvalitných olejov je v luxusnej línii Stimula čistiaci olej, ktorý dodá pleti potrebnú výživu už pri jej čistení. Tento krok je samozrejme možné zopakovať v prípade veľmi znečistenej pokožky, alebo ak chceme druhý čistiaci gél/olej využiť ako zdroj výživných látok.
Posledným krokom čistenia pleti by malo byť pleťové tonikum, ktoré odstráni aj posledné zvyšky nečistôt a zároveň vráti pH pokožky na pôvodnú prirodzenú hodnotu, ktorú sme vodou a čistiacimi produktami narušili. Pleťové vody / toniká slúžia aj ako príprava a podklad pre ďalšie produkty. Keďže tonikum už z pleti nezmývame, naplno môžeme využiť široký výber a dopriať si práve ten produkt, ktorým dosiahneme žiadaný efekt. Pre pleť s akné a nedokonalosťami má Dr.Belter osviežujúcu pleťovú vodu z línie A s adstringentným účinkom a upokojujúcimi a dezinfekčnými zložkami. V línii Bio-Classica je zase pleťová voda s kyselinou hyalurónovou a vegánskymi hodvábnymi proteínmi, ktorá pôsobí hydratačne. 

Po tomto procese máme pleť dokonale čistú a pripravenú na aplikáciu ďalších výživných kozmetických prípravkov, ktoré si zvolíme.

Novinky!!!!

 

MESOBOOST 

Re-evolúcia bezihličkovej mezoterapie * Viditeľné výsledky z prvého sedenia, pleť je omladená, pevnejšia s menej viditeľnými vráskami - viac v sekcii Prístrojové ošetrenia

BIOREPEELCL3

DVOJFÁZOVÝ REVOLUČNÝ PEELING - BIOREVITALIZÁCIA, RELAXÁCIA HYDRATÁCIA A PEELING V JEDNOM - OMLADENIE BEZ INJEKCII - viac v sekcii Kozmetické ošetrenia